Triumf Wisły Kraków w Pucharze Polski otwiera drzwi do eliminacji Ligi Europy

Wisła Kraków, po zdobyciu prestiżowego Pucharu Polski, zyskała możliwość rywalizacji o miejsce w eliminacjach Ligi Europy. W pierwszej rundzie tej rywalizacji, krakowski zespół, znany również jako „Biała Gwiazda”, stanął naprzeciw drużyny Llapi Podujeve z Kosowa. Spotkanie okazało się sukcesem dla polskiej ekipy, która odniosła zwycięstwo i dobrze zaplanowała strategię na rewanż na obcym terenie. Wynik spotkania – Wisła Kraków kontra Llapi Podujeve – ustalił się na 2:0, z korzyścią dla naszych rodaków (1:0 na półmetku).

Pierwsze akcje meczu były bardzo obiecujące dla Wisły Kraków. Już w drugiej minucie gry, Igor Sapała wykorzystał chaos w polu karnym przeciwnika, który wywiązał się po rzucie z autu. Skrzydłowy gracz przejął futbolówkę i strzałem wprost z powietrza umieścił ją po dalszej stronie słupka. Piłka odbiła się od słupka i znalazła drogę do siatki, mimo bezradności bramkarza rywali. Jak zauważył Cezary Kawecki, Sapała, mający 28 lat, ustanowił rekord najszybszego gola zdobytego przez „Białą Gwiazdę” w historii jej udziału w europejskich rozgrywkach pucharowych.

Chociaż Wisła utrzymywała przewagę już od początku spotkania, to rywale również mieli kilka niewielkiego zagrożenia akcji. W 32. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik do 2:0, jednak Rodado nie zdołał skierować piłki do bramki. Na początku drugiej części meczu, „Biała Gwiazda” miała kolejną doskonałą okazję, którą zmarnował Baena. Hiszpan trafił piłką w poprzeczkę z bardzo ostrego kąta, mimo że przed nim było puste pole bramki! Ale w końcowych minutach doliczonego czasu gry, Wisła zdobyła drugą bramkę dzięki Rodado, który doskonale odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. To dało drużynie solidną przewagę przed zbliżającym się rewanżem.