Teatr Migro prezentuje projekt "Pejzaż Migracji" na ulicach Krakowa

Teatr Migro, znaną instytucją teatralną, ma zaszczyt zaprezentować swój najnowszy projekt o nazwie „Pejzaż Migracji”. Inicjatywa ta ruszy w Krakowie w piątek 4 października i sobotę 5 października. Proces ten obejmuje trzy wyjątkowe przedstawienia uliczne, które mają na celu podkreślenie różnych aspektów migracji.

W dniu rozpoczęcia, czyli w piątek 4 października o godzinie 17.00, na dziedzińcu Starej Synagogi przy ulicy Szerokiej, odbyło się przedstawienie zatytułowane „Echa”. Przepiękne i dojmujące opowieści z polskich Kresów Wschodnich są tematem tego spektaklu. Przedstawia on losy ludzi dotkniętych przez traumę wojny, migracje i przesiedlenia. Muzyka pełni kluczową rolę w prowadzeniu narracji w tym teatralnym dziele, z utworami instrumentalnymi i pieśniami na żywo śpiewanymi przez aktorów. Widowisko to jest prowadzone za pomocą unikalnej techniki ruchowej Gaga, opracowanej przez Ohada Naharina, a ruch sceniczny został stworzony przez Natalię Iwaniec.

W dniu następnym, w sobotę 5 października o godzinie 19.00, na dziedzińcu Muzeum Inżynierii i Techniki (wejście od ul. Gazowej), zostanie zaprezentowany spektakl „Tajniki”. Przedstawienie zanurza widzów w historie trzech migrantów, pochodzących z różnych kultur, a ich losy są przedstawione z niezwykłą empatią. Opowiada o żołnierzach wracających z frontu, dwóch młodych kobietach ukrywających się w domu oraz córce ze starym, schorowanym ojcem, którzy musieli uciekać ze swojego kraju. W spektaklu występuje tajemnicza postać i jego głównym przesłaniem jest skłonienie widza do refleksji nad tym, jak szybko oceniamy innych, jak ograniczone jest nasze postrzeganie rzeczywistości i jak wielki wpływ na decyzje ludzi ma historia. Narrację tego przedstawienia tworzy muzyka na żywo – akordeon i muzyka odtwarzana za pomocą głośników.

Dodaj komentarz