Skuteczne ubezpieczenie mienia firmy – o czym pamiętać?

O finansowej stabilności przedsiębiorstwa decyduje wiele czynników. Jednym z tych najważniejszych jest odpowiednie ubezpieczenie rekompensujące szkody będące efektem różnych zdarzeń losowych. Powinno być ono dopasowane do potrzeb danej firmy.

Czy przedsiębiorca ma obowiązek ubezpieczenia firmy?

Co do zasady ubezpieczenie firmy w Polsce nie jest obowiązkowe – ma ono charter dobrowolny. Od tej zasady są jednak wyjątki – w niektórych przypadkach firmy muszą mieć wykupione ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej). Jak przypomina agentka ubezpieczeniowa Iwona Jodłoś prowadząca w Krakowie biuro PZU, dotyczy to m.in. przedsiębiorców, którzy do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wykorzystują pojazdy mechaniczne. Informacji na ten temat udziela wybrana przez klienta agencja ubezpieczeniowa. Kraków to przykład lokalizacji, gdzie przedsiębiorcy mają do wyboru sporo wariantów polis dla firm. O szczegóły można wypytać pod numer telefonu 578 094 027 lub wysyłając maila na adres [email protected].

Polisa dla firmy – co warto ubezpieczyć?

Decydując się na ubezpieczenie firmy, warto pamiętać o paru istotnych sprawach. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście ma określenie oczekiwań względem polisy. Ważną rolę odgrywa też rodzaj działalności gospodarczej i warunki, w jakich firma funkcjonuje. Poszczególne oferty różnią się co prawda zakresem, niemniej polisy dla firm obejmują przeważnie: budynki oraz inne nieruchomości wchodzące w skład firmowego mienia, wartości pieniężne, środki obrotowe, mienie pracowników, a także maszyny, urządzenia i inne wyposażenie, jakim dysponuje przedsiębiorstwo.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia firmy?

Cena polisy dla firmy to wypadkowa rozmaitych czynników – wycena jest dokonywana indywidualnie. Wpływ na wysokość składki mają m.in. branża, zakres i charakter działalności, wielkość przedsiębiorstwa i wartość jego majątku oraz prawdopodobieństwo wystąpienia określonej szkody. Najczęściej najwyższe składki płacą duże korporacje.

Dodaj komentarz