W ofercie profesjonalnych salonów masażu znajdziesz różne formy relaksu, w tym masaże hawajskie i balijskie. Zabiegi te wykonywane są zgodnie z tradycjami sprzed wieków. Mieszkańcy obu wysp wierzyli, że kluczem do dobrego zdrowia jest harmonia ciała i ducha. Sprawdź, czym różni się masaż hawajski od balijskiego i kiedy warto skorzystać z tych zabiegów.
Masaż hawajski lomi lomi, czyli uzdrawiający dotyk kota
Masaż hawajski, znany również jako lomi lomi lub lomi lomi nui, wywodzi się z filozofii huna. Mieszkańcy Hawajów wierzyli, że człowiek jest częścią natury, dlatego ruchy masażysty podczas zabiegu mają odzwierciedlać zjawiska występujące w przyrodzie (takie jak kołysanie się palm na wietrze czy ruch fal morskich). Nazwa “lomi lomi” w tłumaczeniu z języka hawajskiego oznacza “dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”. W trakcie masażu hawajskiego specjalista płynnymi, pełnymi gracji ruchami masuje całe ciało. Kojący dotyk ma za zadanie przywrócić naturalną harmonię w organizmie, co z kolei gwarantuje spokój ducha, dobre zdrowie i szczęście. Oryginalnie masaż hawajski wykonywany był na kamiennym stole. Dziś klienci leżą na stołach do masażu, gdzie przy dźwiękach relaksującej muzyki, mogą wejść w stan głębokiej relaksacji.
Masaż z Balii – wyspy szczęśliwych ludzi
Masaż balijski łączy elementy akupresury, aromaterapii, refleksologii i ajurwedy. Powstał na wyspie Balii, zwanej wyspą szczęśliwych ludzi. Według legendy umiejętność wykonywania masażu balijskiego przekazała mieszkańcom wyspy bogini Lakszmi, mająca cztery ramiona. W niektórych miejscach do dziś masaż balijski wykonywany jest przez dwie osoby, czyli “na cztery ręce”. Zabieg z Balii, w przeciwieństwie do masażu hawajskiego, charakteryzuje się większą intensywnością. Dzięki odpowiedniemu uciskowi możliwe jest odblokowanie miejsc przepływu energii chi w ciele. Balijczycy wierzą, że to właśnie energia chi jest siłą napędową wszystkich procesów życiowych i niewidzialnym spoiwem, które łączy ciało z duszą. Masaż balijski może być wykonywany na macie, materacu bądź łóżku do masażu – zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej.
Masaż relaksacyjny – ulga dla ciała i ducha
Masaże polecane są wszystkim osobom narażonym na przewlekły stres. Zabiegi rodem z Balii czy Hawajów sprawdzą się również w przypadku tych, którzy dużo siedzą i zmagają się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Odpowiednio wykonany masaż relaksacyjny przynosi ukojenie i pozwala oderwać się od trosk codzienności. Pewnie teraz zastanawiasz się, gdzie można udać się na taki masaż relaksacyjny: Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Gdańsk – w każdym z tych miast czeka na Ciebie szeroka oferta różnych salonów masażu. Wystarczy znaleźć zabieg dla siebie i zarezerwować termin.