Jaskra: Nowoczesne metody leczenia w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Na całym globie, ponad 70 milionów osób boryka się z jaskrą, a co gorsza, ponad 6 milionów z nich straciło wzrok z powodu tej choroby. Jaskra, jeśli nie jest odpowiednio leczona, może prowadzić do ślepoty. Na szczęście, choroba ta jest poddawana skutecznemu leczeniu farmakologicznemu lub chirurgicznemu. Oddział Okulistyczny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jako pierwszy w Małopolsce zaczął oferować innowacyjne procedury leczenia za pomocą implantu przeciwjaskrowego. Te innowacyjne zabiegi dają pacjentom z jaskrą nadzieję na odzyskanie dobrej ostrości widzenia.

Ryszard Koźmiński to jeden z tych pacjentów, który cierpi na jaskrę od ponad 10 lat. Początkowo próbował poradzić sobie z chorobą poprzez tradycyjne metody leczenia farmakologicznego, jednak ostatecznie musiał poddać się operacji chirurgicznej. „W pewnym momencie moje ciśnienie oczne zaczęło rosnąć, więc zdecydowałem się na operację i założenie implantu w oku. Dzięki temu ciśnienie zostało znormalizowane, nie muszę już używać kropli do oczu. Jest to niewątpliwie rewelacja, ponieważ teraz mogę swobodnie podróżować po Polsce bez potrzeby zabierania ze sobą kropli do oczu” – wyznaje.

W ubiegłym tygodniu przeszedł on zabieg na drugim oku, również z użyciem implantu przeciwjaskrowego.

Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jest pionierem w Małopolsce w zakresie wykonywania operacji z użyciem nowoczesnych stentów. Są to miniaturowe rurki wykonane z ultra cienkiego i elastycznego materiału. „Ten innowacyjny implant przeciwjaskrowy jest drenem, który usprawnia krążenie płynów w oku i obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, co jest kluczowe w leczeniu jaskry” – wyjaśnia dr Jakub Filip Turcza z Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Dodaj komentarz