Awans krakowskiej uczelni do rangi Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego po ćwierćwieczu starań

Po niemal trwających 25 lat wysiłkach, prywatna instytucja edukacyjna z Krakowa uzyskała promocję. Wcześniejsza uczelnia, a teraz już Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego, zgromadziła na swoich kierunkach studiów 2,5 tysiąca nowych studentów w obecnym roku akademickim.

Starania uczelni oznaczają, że całościowo na różnych kierunkach nauki w tej instytucji edukacyjnej zdobywa wiedzę ponad 8 tysięcy studentów. Studenci mają możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu oferowanych kierunków, z których szczególnie popularne są te medyczne.

Fakt ten jest o tyle istotny, że Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest pierwszą uczelnią niepubliczną w Polsce, która podjęła się kształcenia przyszłych lekarzy. Mimo iż koszty związane z takimi studiami są wysokie, nie brakuje chętnych do podjęcia tego wyzwania.

Oferta edukacyjna prywatnych placówek szkolnictwa wyższego jest systematycznie rozbudowywana. Przykładem może być Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu, gdzie naukę pobiera aż 13 tysięcy studentów.

Wśród najbardziej obleganych kierunków znajdują się psychologia, zarządzanie oraz informatyka. Kandydaci mają również możliwość studiowania drogą online, co umożliwia zdobywanie wiedzy z dowolnego miejsca na świecie.

Dodaj komentarz