Pierwszy triumf Wisły Kraków w Lidze Mistrzów Amp Futbolu po dwóch nieudanych finałach!

Podbijają świat ampfutbolu! Po dwóch niepowodzeniach w decydujących meczach Ligi Mistrzów, Wisła Kraków, znana również jako Biała Gwiazda, odniosła zwycięstwo, pokonując hiszpański zespół Flamencos Amputados z Andaluzji 2:1. To wielkie osiągnięcie w historii polskiego sportu.

Biała Gwiazda zaczęła dominować od 13. minuty, kiedy to jej kapitan, Przemysław Świercz, wprowadził piłkę do bramki przeciwników, ustalając wynik na 1:0. Wisła kontynuowała swą przewagę, szczególnie w drugiej połowie gry, lecz zawodnikom przeszkadzał wybitny bramkarz Hiszpanów, Luis Fernando Ribeira Medina. Kiedy wydawało się, że następne gole dla krakowskiego zespołu są nieuniknione, w 46. minucie Medina dośrodkował piłkę daleko za obronę Wisły. Piłka odbiła się i przeskoczyła nad obrońcami Białej Gwiazdy, a Aitor Palomeque Florido skierował ją głową nad bramkarzem Igorem Woźniakiem. Mimo straty gola, Wisła nie poddała się. Zaledwie dwie minuty później, David Mendes wyruszył z piłką z własnej połowy i skierował ją w kierunku bramki z dalekiego dystansu. Precyzyjny strzał trafił tuż przy słupku, zapewniając Białej Gwieździe prowadzenie do końca meczu.

Triumf Wisły przeciwko Flamencos stanowi przełom po serii dwóch porażek z tureckimi drużynami w finałach Ligi Mistrzów. Dwa lata temu, na swoim domowym boisku w Krakowie, Biała Gwiazda przegrała 2:5 z Etimesgut, a rok wcześniej, 2:3 z Sahinbey.

Podczas rozgrywek w Sassuolo, Wisła odnosiła same zwycięstwa. Pokonała kolejno Sahinbey 3:0, Everton Liverpool 8:0 i Cork City 3:1. W półfinale krakowianie wygrali 4:1 z włoskim Vicenza Calcio Amputati.